Eirokausi
2015./16. gada Eiropas līgas kvalifikācijas 2. kārta
2-2

VIDEO

Šovakar „Skonto” stadionā norisinājās UEFA Eiropas līgas 2.kvalifikācijas posma pirmā spēle starp „Skonto FC” un „Debreceni VSC” komandām. Spēles sākums bija ļoti grūts, viesi jau no pirmajām minūtēm sāka spiest uz „Skonto” vārtiem, kas guva savus panākumus – jau 9.minūtē viesi izvirzījās vadībā. Oļegs Timofejevs pazaudēja savu spēlētāju, un pretinieku uzbrucējs Timors Tisa raidīja bumbu vārtos. Taču pēc zaudētajiem vārtiem „Skonto” pamazām atguvās un beidzot iegāja spēlē. Kopumā scenārijs sāka būt ļoti līdzīgs redzētam divas nedēļas iepriekš, kad „Skonto” tikās ar Īrijas „St Patrick’s Athletic”. „Skonto” uzbrukumi ar katru reizi kļuva asāki un bīstamāki, un visbeidzot spēles 27. minūtē Artūrs Karašausks izlīdzināja rezultātu, meistarīgi apspēlējot pretinieka aizsargu. Iesitot vārtus „skontiešiem” bija vēl iespējas iesist vārtus, taču rezultāts palika nemainīgs līdz pat pārtraukumam. Jāpiebilst, ka puslaika beigās pēc „Debrecen” futbolista sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu.

Otrais puslaiks sākās ļoti veiksmīgi „rīdziniekiem”. Jau 47’ spēles minūtē pēc teicamas Edgara Jermolajeva piespēles Artūrs Karašausks izspruka cauri diviem „Debrecen” aizsargiem un no diezgan asa leņķa otro reizi raidīja bumbu viesu vārtos – 2:1. Artūram tie jau bija ceturtie vārti trijās spēlēs Eiropas līgā. Šī epizode vēlreiz atgādināja pirmās spēles pret „St Patrick’s Athletic” sižetu – ātri ielaidām, taču spējām atspēlēties un izvirzīties vadībā. Bet pēc „Skonto” gūtajiem vārtiem „Debrecen” spiediens uz Andreja Pavlova sargātajiem vārtiem uzreiz stipri palielinājās. Viesu komanda veidoja momentu pēc momenta – vispirms Edgars Jermolajevs glāba savu komandu izsitot bumbu no vārtu līnijas, pēc tam vairāki citi ļoti bīstami momenti, taču veiksme uz to brīdi bija „Skonto” sabiedrotā. Tamazs Pertija uzreiz reaģēja uz viesu spiedienu, nomainot Vladislavu Gutkovski uz Vjačeslavu Isajevu. Bet viesu spiediens turpinājās un veiksmei arī bija savas robežas – spēles 72. minūtē tikko uznākušais Džofrijs Kastiljons izlīdzināja rezultātu. Pirmo sitienu Andrejs Pavlovs atvairīja, taču tā atlēca atpakaļ pie Džofrija, kura atkārtotais sitiens bija precīzs. Pie rezultāta 2:2 atkal aktīvāki bija „skontieši”, Artūram Karašauskam bija divas labas iespējas izcelties ar „het-triku”, taču abās reizēs viņš sita drusku garām vārtiem, kā arī spēles izskaņā Ivanam Menam bija iespēja izraut uzvaru, taču viesu vārtsargs nospēlēja pašaizliedzīgi un neļāva bumbai trešo reizi šķērsot vārtu līniju.

Rezultāts 2:2 ir ļoti labvēlīgs „Debrecen” komandai, kā nekā divi vārti izbraukumā, kuri var izšķirt šī dueļa likteni. Pēc nedēļas „Skonto” noteikti ir jāuzvar. Protams, „skontiešiem” der arī ļoti rezultatīvs neizšķirts – 3:3, 4:4 utt., pie rezultāta 2:2 būs pagarinājums, savukārt rezultāti 0:0 un 1:1 ir labvēlīgi ungāru komandai. Turēsim īkšķus par „Skonto” nākošnedēļ, taču vispirms svētdien mūs gaida Latvijas kausa astotdaļfināla spēle pret „JDFS Alberts” komandu.